• head_banner

40G QSFP+

  • 10KM 40G QSFP+ Optical Module

    10KM 40G QSFP+ optinen moduuli

    The QSFP+ lähetinvastaanotinmoduulit on suunniteltu käytettäväksi 40 Gigabit / s -yhteyksissä multimode -kuidun yli. Ne ovat QSFP+ MSA- ja IEEE 802.3ba 40GBASE-SR4 -yhteensopivia. Lähetin-vastaanottimen optinen lähetinosa sisältää 4-kanavaisen VCSEL (Vertical Cavity Surface Emitting Laser) -ryhmän, 4-kanavaisen tulopuskurin ja laserohjaimen, ohjauksen ja esijännityksen lohkoja. Lähetin-vastaanottimen optinen vastaanotinosa sisältää 4-kanavaisen PIN-fotodiodiryhmän, 4-kanavaisen TIA-ryhmän, 4-kanavaisen puskurin, ohjauslohkoja. 

     

     

     

  • 100M 40G QSFP+ Optical Module

    100M 40G QSFP+ optinen moduuli

    The QSFP+ lähetinvastaanotinmoduulit on suunniteltu käytettäväksi 40 Gigabit / s -yhteyksissä multimode -kuidun yli. Ne ovat QSFP+ MSA- ja IEEE 802.3ba 40GBASE-SR4 -yhteensopivia. Lähetin-vastaanottimen optinen lähetinosa sisältää 4-kanavaisen VCSEL (Vertical Cavity Surface Emitting Laser) -ryhmän, 4-kanavaisen tulopuskurin ja laserohjaimen, ohjauksen ja esijännityksen lohkoja. Lähetin-vastaanottimen optinen vastaanotinosa sisältää 4-kanavaisen PIN-fotodiodiryhmän, 4-kanavaisen TIA-ryhmän, 4-kanavaisen puskurin, ohjauslohkoja. 

     

     

     

  • 40KM 40G QSFP Optical Module

    40KM 40G QSFP optinen moduuli

     

    The HUAQ40E on lähetinvastaanotinmoduuli, joka on suunniteltu 40 km: n optisille viestintäsovelluksille. Rakenne on IEEE P802.3ba -standardin 40GBASE-ER4 mukainen. Moduuli muuntaa 4 tulokanavaa (ch) 10 Gb/s sähköistä dataa 4 CWDM optiseksi signaaliksi ja multipleksoi ne yhdeksi kanavaksi 40 Gb/s optista lähetystä varten. Käänteisesti vastaanottimen puolella moduuli optisesti multipleksoi 40 Gb/s: n tulon 4 CWDM-kanavan signaaliksi ja muuntaa ne 4-kanavaiseksi sähköiseksi dataksi.

    Neljän CWDM-kanavan keskiaallonpituudet ovat 1271, 1291, 1311 ja 1331 nm ITU-T G694.2: ssä määritellyn CWDM-aallonpituusverkon jäseninä. Siinä on kaksipuolinen LC-liitin optista liitäntää varten ja 38-nastainen liitin sähköliitäntää varten. Optisen hajonnan minimoimiseksi kaukoliikennejärjestelmässä tässä moduulissa on käytettävä yksimuotokuitua (SMF).

    Tuote on suunniteltu muotoilulla, optisella/sähköisellä liitännällä ja digitaalisella diagnostiikkarajapinnalla QSFP-monilähdesopimuksen (MSA) mukaisesti. Se on suunniteltu täyttämään ankarimmat ulkoiset käyttöolosuhteet, mukaan lukien lämpötila, kosteus ja EMI -häiriöt.

    Moduuli toimii yhdestä +3,3 V: n virtalähteestä, ja moduulien mukana on saatavana yleisiä LVCMOS/LVTTL -ohjaussignaaleja, kuten moduuli läsnä, nollaus, keskeytys ja virransäästötila. Saatavana on 2-johtiminen sarjaliitäntä monimutkaisempien ohjaussignaalien lähettämiseen ja vastaanottamiseen sekä digitaalisten diagnostiikkatietojen saamiseen. Yksittäisiä kanavia voidaan käsitellä ja käyttämättömät kanavat voidaan sulkea maksimaalisen suunnittelun joustavuuden vuoksi.

     

    Tämä tuote muuntaa 4-kanavaisen 10 Gb/s: n sähköisen sisääntulodatan CWDM-optisiksi signaaleiksi (valo) 4-aallonpituisella hajautetulla palautelaserilla (DFB). MUX -osat yhdistävät valon 40 Gb/s: n datana, joka etenee lähetinmoduulista SMF: ltä. Vastaanotinmoduuli hyväksyy 40 Gb/s CWDM-optisten signaalien tulon ja multipleksoi sen neljään yksittäiseen 10 Gb/s kanavaan, joilla on eri aallonpituus. Jokainen aallonpituusvalo kerätään erillisellä lumivyöryvalodiodilla (APD) ja lähetetään sitten sähköisenä datana sen jälkeen, kun se on ensin vahvistettu TIA: lla ja sitten jälkivahvistimella.

     

    The HUAQ40E on suunniteltu muotoilulla, optisella/sähköisellä liitännällä ja digitaalisella diagnostiikkarajapinnalla QSFP-monilähdesopimuksen (MSA) mukaisesti. Se on suunniteltu täyttämään ankarimmat ulkoiset käyttöolosuhteet, mukaan lukien lämpötila, kosteus ja EMI -häiriöt. Moduuli tarjoaa erittäin korkean toiminnallisuuden ja ominaisuuksien integroinnin, jota voi käyttää kaksijohtimisen sarjaliitännän kautta.